MPK Wrocław nagrodzone certyfikatem "Wrocław bez Barier"

Aktualności 28.11.2016 k.kordylas
-A A +A

Miło nam poinformować, że odebraliśmy dzisiaj Certyfikat  „Wrocław Bez Barier” nagradzający osoby, organizacje, firmy i instytucje, które codziennymi, dobrymi praktykami wspierają osoby z niepełnosprawnościami. 

Plebiscyt „Wrocław bez barier” został zainicjonowany w 2010, promuje dobre postawy oraz działania podejmowane przez firmy, instytucje i osoby fizyczne na rzecz pełnej dostępności i integracji. Każdego roku wręczane są certyfikaty przyznawane w 4 kategoriach: Społeczna odpowiedzialność biznesu, Integracja społeczna, Działania innowacyjne na rzecz powszechnej dostępności, Miejsce dostępne.

Wśród tegorocznych wyróżnionych znalazło się m.in. MPK Wrocław, które od lat dąży do tego, aby pozbyć się barier, wymieniając tabor na nowszy i bardziej przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nasze plany na przyszłość także uwzględniają takie potrzeby, dlatego zamawiane przez nas nowe pojazdy będą posiadały wiele udogodnień, takich jak niska podłoga, system zapowiedzi głosowych, rampy najazdowe czy oznaczona przestrzeń dla osób poruszających się na wózkach, z oparciami i pasami bezpieczeństwa. Wiemy, że czeka nas jeszcze sporo pracy, ale to wyróżnienie jest dla nas sygnałem, że jesteśmy na dobrej drodze.

Dziękujemy jury przyznającemu certyfikaty „Wrocław Bez Barier” za uznanie dla naszej pracy.

podziel się::