Potrzebujesz naszej pomocy? phone 71 321 72 71 lub 71 321 72 70

Aktualności

02.07.2018

Rozstrzygnęliśmy przetarg na dostawę 50 nowych autobusów

Jak wynika z przeprowadzonej oceny ofert dostarczonych w postępowaniu na dostawę 50 nowych autobusów miejskich, do Wrocławia trafią najprawdopodobniej pojazdy firmy MAN. To one zastąpią kolejne najbardziej wysłużone autobusy z floty wrocławskiego MPK.

Zobacz więcej
29.06.2018

Uruchamiamy tramwajową linię turystyczną obsługiwaną przez Gustawa

Zobaczyć Wrocław z innej perspektywy, zza szyby dawnego tramwaju? W całym sezonie wakacyjnym taką możliwość będą mieli zarówno turyści, jak i mieszkańcy Wrocławia. Uruchamiamy bowiem specjalną tramwajową linię turystyczną. Odpowiadamy tym samym za zapotrzebowanie na tego typu atrakcje i chcemy wprowadzić na ulice miasta akcent świadczący o bogatej historii naszej spółki.

Zobacz więcej
22.06.2018

Znamy zwycięzców

Wyłoniliśmy laureatów szóstej edycji Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław! W tym roku obie finałowe dwunastki były zdominowane przez kierujących mężczyzn. We wtorek i w środę na zajezdniach tramwajowej i autobusowej zmierzyli się ze sobą w konkurencjach indywidualnych i grupowych. Dzisiaj zaprezentowaliśmy wyniki ich zmagań.

Zobacz więcej
18.06.2018

Szósta edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę Autobusu i Motorniczego Tramwaju

Rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy naszymi kierującymi: dziś wystartowała szósta edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę Autobusu i Motorniczego Tramwaju. Biorą w nim udział kierowcy i motorniczowie, który chcą stanąć w szranki z koleżankami i kolegami z pracy i sprawdzić się pod względem znajomości przepisów ruchu drogowego, zapisów instrukcji zakładowych dla kierujących, obsługi pasażerów, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i techniki jazdy.

Zobacz więcej
05.06.2018

Rozstrzygnięcie konkursu "Mercedesem przez Wrocław"

Czas na zaprezentowanie wyników naszego konkursu fotograficznego, w którym przesyłaliście nam zdjęcia z nowymi Mercedesami Citaro 2 w roli głównej. Po długich naradach zdecydowaliśmy się przyznać 3 wyróżnienia.

Zobacz więcej
29.05.2018

Praca BOP w czasie weekendu czerwcowego

Informujemy, że w najbliższy piątek 1 czerwca Biuro Obsługi Pasażera i Kasa będą nieczynne. W tym dniu jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerami Infolinii w godz. 7.00-21.00. Do BOP zapraszamy dodatkowo w sobotę 9 czerwca w godz. 7.00-15.00.

Zobacz więcej
25.05.2018

Nieobecność Rzecznika Pasażera

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach 25 i 28 maja (piątek - poniedziałek) Pani Rzecznik Pasażera będzie nieobecna w pracy. Za wszelkie ewentualne niedogodności przepraszamy.

Zobacz więcej
09.05.2018

Rozstrzygnięcie konkursu dla przedszkolaków "Witamy nowe tramwaje"

Czas ogłosić wyniki naszego konkursu plastycznego dla dzieci. Przedszkolaki jak zwykle nas nie zawiodły i otrzymaliśmy wiele wspaniałych prac przedstawiających tramwaje. W przedszkolach autorów zwycięskich rysunków odbędą się niebawem przedstawienia teatralne "Wesoły tramwaj" Wrocławskiego Teatru Młodych.

Zobacz więcej
27.04.2018

Praca Biura Obsługi Pasażera podczas majówki

W przyszłym tygodniu do naszego Biura Obsługi Pasażera przy ul. B. Prusa 75-79 zapraszamy w poniedziałek 30.04 i środę 2.05. Dodatkowo pracujemy także w sobotę 12.05. W tych samych dniach jesteśmy również dostępni pod naszymi numerami Infolinii.

Zobacz więcej
20.04.2018

Konkurs fotograficzny "Mercedesem przez Wrocław"

Miasto pięknie się zazieleniło, do tego wspaniała pogoda. To idealne warunki do robienia zdjęć. Mamy dla Was zatem konkurs fotograficzny. Tym razem obiektywem celujemy w nowe autobusy Mercedes-Benz Citaro 2. Zróbcie swoimi aparatami ich ciekawe ujęcie w ruchu miejskim, najlepiej w miejscu charakterystycznym dla Wrocławia.

Zobacz więcej
13.04.2018

"Witamy nowe tramwaje" - konkurs plastyczny dla dzieci

Trwają dostawy nowych tramwajów. W związku z tym razem z Wrocławskim Teatrem Młodych organizujemy konkurs plastyczny dla przedszkolaków, chcąc od małego oswajać ich z tematem komunikacji miejskiej. Do wygrania spektakle "Wesoły tramwaj" dla przedszkoli.

Zobacz więcej
11.04.2018

W MPK obczaję dobre obyczaje - nasza nowa akcja

Wystartowaliśmy z nową kampanią informacyjno-edukacyjną na temat zachowań w komunikacji miejskiej. Naszym bohaterem jest tym razem Maks, który niedawno przesiadł się z własnego samochodu do wrocławskiej komunikacji miejskiej.

Zobacz więcej