Ikona standardu tekstu prostego

Siedem lokalizacji w mieście obejmie gruntowna modernizacja takich przejść – skorzystają na tym zarówno pasażerowie autobusów i tramwajów, jak i piesi oraz rowerzyści. Niestabilną i wysłużoną kostkę brukową zastąpią betonowe płyty. Całość prac potrwa do końca września.

Wakacje to dla wrocławskiego MPK czas wytężonych działań. Wszystko po to, żeby było bezpieczniej i bardziej komfortowo. W ten schemat idealnie wpisuje się ruszająca właśnie modernizacja przejść przez torowiska tramwajowe.

- TORYwolucja się nie zatrzymuje i teraz obejmuje także rozwiązania dla pieszych i pasażerów, którym chcemy ułatwić dotarcie na przystanki. Ruszamy więc z kompleksowym remontem przejść w ważnych punktach komunikacyjnych, przez które każdego dnia przemieszcza się po kilka tysięcy osób – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Remont obejmie ulicę Legnicką przy Kwiskiej oraz przy Małopanewskiej, ulicę Lotniczą przy DH „Astra”, ulicę Powstańców Śląskich przy Sztabowej, Zaolziańskiej oraz przy drapaczu chmur Skytower, a także samo centrum miasta – czyli ulicę Kazimierza Wielkiego przy Krupniczej. Wysłużoną kostkę zastąpią w tych miejscach stabilne płyty betonowe. Cała inwestycja pochłonie niemal pół miliona złotych. Będzie gotowa do końca września tego roku. Przysłuży się wielu mieszkańcom i turystom odwiedzającym Wrocław – od pieszych, przez rowerzystów, po osoby o szczególnych potrzebach – w tym seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami.

TORYwolucja realizowana przez MPK Wrocław to systemowa wymiana infrastruktury torowej, która rocznie pochłania 80 milionów złotych. Tylko w tym roku do użytku oddane zostały między innymi zmodernizowany plac Jana Pawła II, a także ulice Piłsudskiego, Jedności Narodowej czy plac Dominikański z wymienionymi rozjazdami.