Ikona standardu tekstu prostego


Otwieramy dwa nowe biura obsługi pasażera. Mają one ułatwić komunikację pasażerów z MPK. Będziemy bliżej swoich podróżnych – i to dosłownie. Nowe BOP-y będą bowiem w uczęszczanych przez nich miejscach.

22 listopada biura obsługi pasażera zostaną otwarte w dwóch nowych lokalizacjach: przy al. Kromera 21a – czyli na pętli tramwajowo – autobusowej „Kromera” – i przy ul. Świeradowskiej 22, a więc koło tramwajowej krańcówki  „Gaj”. Oba są przystosowane do obsługi osób o ograniczonej mobilności.

Chcemy być jeszcze bliżej pasażerów, dlatego podjęliśmy decyzję o otwarciu dwóch biur obsługi pasażera w nowych lokalizacjach – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Placówki znajdują się w dwóch różnych częściach miasta, w pobliżu dużych węzłów przesiadkowych. Ułatwi to zainteresowanym dotarcie do tych miejsc.

Oprócz lokalizacji zmieni się również czas pracy BOP-ów. W nowych punktach będzie on dłuższy niż w starym biurze przy ul. Prusa.

– Organizując pasażerom możliwość kontaktu z MPK musimy myśleć o wszystkich. Dlatego nasze nowe biura obsługi pasażera będą otwarte od godziny 8:00 do 19:00. Warto również wspomnieć, że kontaktować można się z nami także mailowo i telefonicznie – dodaje Krzysztof Balawejder.

Dotychczas działające biuro obsługi pasażera przy ul. Prusa otwarte będzie do 19 listopada.

 

Czym są BOP-y?

Biuro obsługi pasażera to miejsce w którym pasażerowie mogą wyrobić Urbancard, złożyć pisemne wnioski i odwołania, czy zasięgnąć potrzebnych im informacji – m.in. na temat rzeczy zagubionych lub bieżącego funkcjonowania MPK.

Jak dojadę?

Do nowych lokalizacji dojechać można za pomocą komunikacji miejskiej. Do punktu przy alei Kromera możliwy jest dojazd tramwajami linii: 6, 11, 23 oraz autobusami linii: A, N, 105, 116, 118, 128, 130, 132. W przypadku punktu przy ul. Świeradowskiej skorzystać możemy z tramwaju linii: 31 (po zakończeniu prac na ul. Milenijnej będzie jeszcze linia 32) oraz autobusów linii: K, 136, 143 i 145.

Rusza sklep MPK Wrocław

W dniu inauguracji nowych biur obsługi pasażera rusza również sklep MPK. Będzie to nie lada gratka dla fanów transportu publicznego. Kupimy tam m.in. bluzy, koszulki i czapki o tematyce komunikacji miejskiej. Będzie on znajdował się w punkcie przy al. Kromera. Osoby, które chciałby skorzystać z zakupów przez internet, będą miały taką możliwość od 26 listopada.