Ikona standardu tekstu prostego

 

Wykraczając daleko poza przypisane obowiązki od pierwszych dni pandemii bardzo aktywnie zaangażowaliśmy się w pomoc osobom dotkniętym negatywnymi skutkami pandemii. Te działania społeczne zostały docenione przez kapitułę Dolnośląskich Gryfów. Otrzymaliśmy „Nagrodę za działania na rzecz zmniejszenia społecznych skutków pandemii”.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych nagród biznesowych. Wczoraj odbyła się Gala podsumowująca jej 18. edycję.

- Pięknie dziękuję Wam wszystkim. Bo to Wasz wysiłek zaowocował tą nagrodą. Bez Waszego zapału i chęci pomocy nie byłoby tej nominacji. Wasza energia dodaje mi sił każdego dnia. Nisko Wam się kłaniam – tak nasz prezes Krzysztof Balawejder skomentował otrzymanie statuetki.

 

SZCZEPCIObus oraz Streetbus to tylko niektóre inicjatywy z naszym udziałem wpisujące się we wsparcie wrocławian w tym trudnym czasie. Aktywnie angażowaliśmy się także w pomoc seniorom, medykom oraz emerytowanym pracownikom spółki. Kapituła Gryfów, złożona z przedstawicieli samorządu, świata nauki i biznesu, doceniła te działania, przyznając spółce prestiżową nagrodę.

- Gdy ponad 2,5 roku temu trafiłem do MPK Wrocław miałem marzenie. Chciałem, by we wrocławskich tramwajach i autobusach znalazło się miejsce nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale i na ducha Wrocławia – czyli wartości bliskie jego mieszkańcom: otwartość, tolerancję, europejskość najwyższej  próby – mówi Krzysztof Balawejder. - Nie wiedziałem wtedy, że największym wyzwaniem, przed jakim staniemy, będzie pandemia koronawirusa. Ta nagroda jest dowodem na to, że sprostaliśmy temu wyzwaniu.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to konkurs przeznaczony dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wyróżnienie to stało się jedną z najbardziej prestiżowych nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie. Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło ponad 1740 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu.