Ikona standardu tekstu prostego

Ferie, ferie i po feriach…

Zakończyła się także tegoroczna edycja ferii z MPK, w ramach których gościliśmy młodych miłośników komunikacji miejskiej na naszej zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej.

Pogoda w weekend może nie dopisała, ale gwarantujemy Wam, że atmosfera była ciepła i słoneczna! Uczestnicy ferii mieli okazję przekonać się, jak wygląda funkcjonowanie zajezdni i prześledzić dzień pracy kierowcy – od wykonywania testu na alkomacie i odbiór niezbędnych dokumentów aż po halę pozjazdową. Wspólnie przejeżdżaliśmy przez stację paliw i myjnię, liczyliśmy zaparkowane pojazdy (no dobra, trudno było je dokładnie policzyć…), zaglądaliśmy także do wnętrza naszych autobusów i za kierownicę. Wielką atrakcją – zarówno dla dzieci, jak i rodziców (bo, powiedzmy sobie szczerze, któż nie jeździł w 87’ na wycieczki szkolne…) – był nasz kultowy Jelcz Ogórek. Choć, jak wskazywali najmłodsi, czemu ogórek, skoro nie jest zielony…?

Na koniec każdy z feriowiczów mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy własnym autobusie – przez moment więc znaleźliśmy się na trasie specjalnej „Kubuś”, „Oliwka” czy „Kacperek”. W porównaniu do nich nasze standardowe linie wypadają coś blado… Niektórzy uczestnicy zaskakiwali nas ogromem swojej wiedzy o MPK – mamy jednak nadzieję, że paroma rzeczami potrafiliśmy zaskoczyć ;)

Zgodnie z zapowiedziami najmłodszych, spotkamy się z nimi za parę… no dobra, paręnaście lat na trasie, gdy już dołączą do grona naszych kierowców i motorniczych.

Zapewniamy jednak, że spotkamy się szybciej i przejedziemy się jeszcze w parę ciekawych miejsc Dziękujemy wszystkim obecnym za mnóstwo świetnej zabawy i do zobaczenia na trasie!