Ikona standardu tekstu prostego

Do tematu koronawirusa podchodzimy z powagą, ale bez paniki. Chcielibyśmy poinformować o tym jakie dodatkowe procedury higieny podjęliśmy w związku z tą sprawą:
➡️ od końca lutego nasze tramwaje i autobusy są czyszczone po zjeździe dwa razy dłużej,
➡️ w MPK działa specjalna "lotna brygada sprzątająca", która na prośbę kierującego czyści wewnątrz pojazdy na pętlach,
➡️ nasze obiekty (zajezdnie i nasza siedziba) zostały wyposażone w chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni,
➡️ w płyny do dezynfekcji zostali wyposażeni również nasi kontrolerzy,
➡️ dzisiaj takie płyny znajdą się w każdym naszym pojeździe, tak aby mogli z nich korzystać kierujacy,
➡️ wprowadzamy zmiany w kursowaniu Streetbusa. Posiłki będą wydawane na przystankach, a ich spożycie będzie możliwe w autobusie. Streetbus, podczas swoich kursów, nie będzie natomiast zabierał pasażerów na pokład,
➡️ rezygnujemy z korzystania z gorących przycisków. Motorniczowie i kierowcy będą otwierać pasażerom drzwi w autobusach i tramwajach.

👉 Z uwagi na to, że pojawiły się podobne pytania to stanowczo chcemy powiedzieć: Nie będziemy wypraszać kichających pasażerów z naszych pojazdów. Bardzo prosimy Was jednak o zachowanie w najbliższym czasie bardziej rygorystycznych zasad higieny tj. kichajmy w ramię (a nie w rękę), myjmy częściej ręce, korzystajmy z płynów do dezynfekcji rąk.

Pragniemy was uspokoić, że Dział Bezpieczeństwa MPK monitoruje obecnie sytuację i będziemy postępować wg. jego zaleceń. Na koniec chcemy zaznaczyć, że nie korzystanie z uchwytów w komunikacji miejskiej co prawda może obniżyć ryzyko zarażenia się koronawirusem, ale znacząco zwiększa ryzyko poobijania się podczas podróżowania. Informacje o koronawirusie dostępne są pod tym linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirusw.gov.pl/web/koronawirus