Ikona standardu tekstu prostego

Wrocław, 30 czerwca 2020

MPK dowiezie na drugą turę!

Przed nami, już 12 lipca, druga tura wyborów prezydenckich. Pomożemy w dostaniu się do lokali wyborczych osobom z ograniczoną mobilnością, tak samo jak zrobiliśmy to podczas pierwszej tury.

Z naszej pomocy w dostaniu się do lokali wyborczych podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich skorzystało kilkudziesięciu seniorów. Były to osoby, dla ktorych przeszkodą w zagłosowaniu nie był odpowiednich kandydatów, ale problem z mobilnością. Postanowiliśmi, tak jak rok temu, dowieźć wyborców naszym busem (od tego roku zwanym Streetbusikiem) do odpowiednich lokali wyborczych.

Z naszej pomocy, tak samo jak rok temu podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, skorzystała pani Zofia z Biskupina. W tym roku kończy 100 lat i daje przykład, że wiek ani ograniczenia ruchowe nie są przeszkodą, by wziąć udział w głosowaniu.

W dowozie do lokalu wyborczego asystował Pani Zofii prezes MPK, Krzysztof Balawejder

Jak się zgłosić?

Przyjmujemy zgłoszenia przez Infolinię (71 321 72 71 lub 71 321 72 70), która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 21:00. Telefony będą przyjmowane do przyszłej środy (tj. 8 lipca) do godziny 21:00.

Propozycja MPK jest uzupełnieniem oferty, która już funkcjonuje w Miejskim Biurze Wyborczym.