Ikona standardu tekstu prostego

Ręka w górę, kto dziś przejechał się naszym specjalnym WKS-owy tramwajem?

            

Trudno go przeoczyć — to nasz kultowy pojazd, pięknie pomalowany na barwy Śląska w zeszłym roku, na 75-lecie klubu, przez jego najbardziej zagorzałych fanów. Rzuca się w oczy i promuje inicjatywy sportowe w mieście, świadcząc nie tylko o wsparciu, jakie WKS otrzymuje od MPK, ale przede wszystkim od kibiców, pasażerów komunikacji miejskiej, która tak od lat zawozi ich na każdy mecz ulubionej drużyny.

                

Dzisiejszy przejazd był bardzo wyjątkowy, a tramwaj wypełniony nie tylko kibicami, ale i… zawodnikami Śląska. Piłkarze i piłkarki obecni na pokładzie nie tylko z radością robili sobie zdjęcia i rozdawali autografy, ale i wcielili się w rolę kontrolerów.

No prawie… zamiast tradycyjnego sprawdzania biletów, członkowie drużyny rozdawali pasażerom vouchery na niedzielny mecz męskiej drużyny z Lechem Poznań (godz. 17.30) oraz zapraszali na sobotnią inaugurację żeńskiej drużyny Śląska w Orlen Ekstralidze (12.00, Kłokoczyce).

                 

 

Środowy, pokazowy kurs to dopiero początek wspólnej akcji "Jazda na Śląsk” — chcemy nie tylko promować piłkę, dziś szczególnie żeńską, ale i przypominać, że komunikacja miejska to najlepszy środek transportu na różnego rodzaju wydarzenia sportowe rozgrywające się w mieście, w których udział biorą tysiące kibiców. Mamy nadzieję, że równie tłumnie pojawią się oni już w niedzielę, na meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław vs Lech Poznań, na stadionie Tarczyński Arena.

Na mecz kibiców — z których wielu otrzymało dziś w tramwaju, prosto od zawodników, specjalne vouchery — tradycyjnie już odwiezie specjalna dodatkowa komunikacja miejska w postaci tramwajów i autobusów.

Do zobaczenia i do boju, drużyno!