Ikona standardu tekstu prostego

Kończy się ważny remont torów w centrum miasta. Natomiast na kilku kolejnych inwestycjach otwieramy przejazd specjalnie z myślą o osobach odwiedzających wrocławskie cmentarze. Prace celowo zostały rozplanowane tak, by skończyły się jeszcze przed 1 listopada.

Tramwaje wracają w sobotę (23 października) na ul. Ruską i św. Mikołaja. Tam przez ostatnie tygodnie trwała wymiana ponad ośmiuset metrów torowiska i łuków na skrzyżowaniach z ul. Kazimierza Wielkiego. Był to gruntowny remont, obejmujący podbudowę torowiska, szyny i nawierzchnię.

Tramwaje pojadą po nowych szynach

Kończy się również pierwszy etap sąsiedniej inwestycji – wymiany rozjazdów i łuków na placu Jana Pawła II. Prace były skoordynowane z tymi na ul. Ruskiej i św. Mikołaja, a także z remontem przejścia podziemnego wykonywanym przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Pełnym sukcesem zakończył się przejazd próbny, który przewoźnik przeprowadził w nocy z czwartku na piątek. Tym samym tramwaje linii 3, 10, 20 i 33 będą kursowały – tak jak przed remontem – z ul. Legnickiej na wprost w Ruską, oraz z ul. św. Mikołaja w Legnicką. Tramwaje linii 31 będą, jak dotychczas, skręcały z ulicy Legnickiej w Podwale i odwrotnie.

Śmiało można powiedzieć, że za nami najtrudniejsza część prac w tym rejonie. Nie przewidujemy już w tym rejonie utrudnień dla ruchu większych niż występowały do tej pory – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Kolejny etap prac w tym miejscu rozpoczniemy dopiero 6 listopada, czyli kilka dni po zaduszkach. W ten sposób chcemy jak najbardziej ułatwić mieszkańcom Wrocławia dojazd do cmentarzy.

Ułatwienia także dla kierowców

Planowana przerwa rozpoczyna się także u zbiegu ul. Szewskiej, Kazimierza Wielkiego i Widok. Zgodnie z harmonogramem, torowcy wymienili tam skrzyżowanie torów. Teraz – przez najbliższe dni – będą mogli zająć się tylko takimi pracami, które nie zakłócają ruchu tramwajowego. Otwarty zostanie również przejazd dla autobusów i samochodów przez torowisko. W listopadzie natomiast zacznie się kolejny etap prac, czyli wymiana rozjazdu w ul. Widok.

Dobre wiadomości mamy także dla kierowców. Kończą się utrudnienia przy skrzyżowaniu alei Hallera z ul Grabiszyńską, gdzie wymieniamy rozjazd torowy. Za kilka dni zakończą się też utrudnienia w ruchu u zbiegu ulic Legnickiej i Bolesławieckiej, gdzie wymieniane są łuki prowadzące w ul. Złotoryjską i układa nową nawierzchnię na przejeździe tramwajowym.