Ikona standardu tekstu prostego
nieaktywne
linie: 2 3 4 5 10 33
obowiązuje: 13.11.2021 - 13.12.2021

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów na placu Dominikańskim od strony placu Społecznego, od 13 listopada 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 3, 4, 5, 10 i 33.

"Dwójka" w  w obu kierunkach będzie kursowała od Dworca Głównego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego, most Grunwaldzki do placu Grunwaldzkiego.

Tramwaje linii 3 zostaną skrócone do przystanku "Park Staromiejski" przy skrzyżowaniu ulicy Teatralnej, Skargi i Wierzbowej.

Tramwaje linii 3 po zrealizowaniu kursu z Leśnicy do Parku Staromiejskiego będą dokonywały zmiany oznakowania na linię 5 i realizowały kurs w kierunku pętli Oporów.

"Czwórka" oraz tramwaje linii 10 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Dominikańskiego przez Halę Targową, plac Bema, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego i Szczytnicką do placu Grunwaldzkiego.

Tramwaje linii 5 zostaną skierowane od Dworca Głównego przez ulicę Kołłątaja do przystanku "Park Staromiejski" przy skrzyżowaniu ulicy Teatralnej, Skargi i Wierzbowej.                                                                                   

Tramwaje linii 5 po zrealizowaniu kursu z Oporowa do Parku Staromiejskiego będą dokonywały zmiany oznakowania na linię 3 i realizowały kurs w kierunku pętli Leśnica.


Tramwaje linii 33  zostaną kierowana objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego do mostu Grunwaldzkiego,


BILETY OKRESOWE

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Krzyki – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 4 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 10 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.
- tramwajami linii 33 na odcinku pl. Grunwaldzki – Pilczyce – pl. Grunwaldzki.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.


Prace potrwają około 3-4 tygodni.