Ikona standardu tekstu prostego
nieaktywne
linie: 1 8 70 700 250
obowiązuje: 08.01.2022 - 04.03.2022

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej i Słowiańskiej (rozjazdy od strony ulicy Słowiańskiej), od 8 stycznia 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 8 i 70.

Tramwaje linii 1 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich.

Tramwaje linii 8 pojadą objazdem w obu kierunkach od placu Bema przez ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich.

Tramwaje linii 70 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską do placu Staszica.

Tramwaje linii 6, 11 i 23 będą kursowały bez zmian ulicą Jedności Narodowej.

 

Dodatkowo, autobusy nocnej linii 250 zatrzymywać się będą na przystanku tymczasowym "Nowowiejska", (nr 40628), który zlokalizowany będzie na ulicy Słowiańskiej, za skrzyżowaniem z ulicą Jedności Narodowej.


Obsługę komunikacyjną ulicy Słowiańskiej i Nowowiejskiej zapewnią autobusy linii 700, które będą kursowały na trasie pl. Grunwaldzki - pl. Powstańców Wielkopolskich - pl. Grunwaldzki przez ulicę Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską z częstotliwością:

dni robocze

- w godzinach od około 5:00-20:00 co 7,5 minuty;
- w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.


sobota i niedziela

- z częstotliwością co 10 minut.BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Zmiana obowiązuje do odwołania