Ikona standardu tekstu prostego
nieaktywne
linie: 124 134 142 149 249
obowiązuje: 05.02.2022 - 24.12.2022

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z przebudową ulicy Rogowskiej wraz z pętlą autobusową "Nowy Dwór" od 5 lutego 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 124, 134, 142, 149 oraz kursów nocnych linii 249.

 

Linia 124 i 134

Przystanek autobusowy "Nowy Dwór (pętla)" dla autobusów linii 124 i 134 zostanie przeniesiony z dotychczasowej pętli autobusowej na ulicę Zemską, pomiędzy ulicą Rogowską a ulicą Żernicką (na wysokości przebudowywanej pętli przy ulicy Rogowskiej).

Autobusy linii 124 i 134 jadące od strony FAT-u w kierunku Nowego Dworu będą kursowały objazdem od ulicy Rogowskiej przez ulicę Zemską do przystanku końcowego "Nowy Dwór (pętla)", przed skrzyżowaniem z ulicą Żernicką.
Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ulicy Zemskiej.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Księża Wielkiego, autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Nowy Dwór (pętla)" przy ulicy Zemskiej i pojadą przez ulicę Żernicką, Chociebuską, Rogowską i Zemską do ulicy Rogowskiej (obecny przystanek "Zemska") i dalej swoją trasą do ulicy Strzegomskiej.


Linia 142

Autobusy linii 142 jadące od strony ulicy Strzegomskiej będą kursowały objazdem od ulicy Rogowskiej przez ulicę Zemską, Rogowską, Chociebuską i Hermanowską do pętli "Kuźniki", która zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulicy Hermanowskiej, Kołobrzeskiej i Koszalińskiej.

Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ulicy Zemskiej oraz na przystanku "Nowy Dwór (Rogowska)" przy ulicy Rogowskiej i na przystanku "Hermanowska" przy ulicy Hermanowskiej.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Karłowic autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Kuźniki" i pojadą przez ulicę Hermanowską Chociebuską, Rogowską i Zemską do ulicy Rogowskiej (obecny przystanek "Zemska") i dalej swoją trasą do ulicy Strzegomskiej.

Przystanek autobusowy dla linii 142 z pętli autobusowej na Nowym Dworze zostanie przeniesiony na ulicę Rogowską na przystanek "Nowy Dwór (Rogowska)" (na wysokości garaży).

 


Linia 149

Autobusy linii 149 jadące od strony ulicy Strzegomskiej będą kursowały objazdem od ulicy Rogowskiej przez ulicę Zemską do ulicy Żernickiej i dalej swoją trasą do pętli na Kuźnikach.

Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ulicy Zemskiej.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku placu Grunwaldzkiego, od ulicy Żernickiej autobusy pojadą przez ulicę Chociebuską, Rogowską i Zemską do ulicy Rogowskiej (obecny przystanek "Zemska") i dalej swoją trasą do ulicy Strzegomskiej.

Przystanek "Nowy Dwór (stacja kolejowa)" z ulicy Zemskiej zostanie przeniesiony na ulicę Żernicką za skrzyżowanie z ulicą Zemską (na wysokości przystanku kolejowego "Wrocław Nowy Dwór").
Autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku "Nowy Dwór (Rogowska)", który zlokalizowany jest przy ulicy Rogowskiej na wysokości garaży.

Linia 249

Autobusy linii 249 jadące od strony ulicy Strzegomskiej będą kursowały objazdem od ulicy Rogowskiej przez ulicę Zemską do ulicy Żernickiej i dalej swoją trasą w kierunku Jerzmanowa i Jarnołtowa.

Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ulicy Zemskiej.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Petrusewicza oraz pętli "Krzyki", od ulicy Żernickiej autobusy pojadą przez ulicę Chociebuską, Rogowską i Zemską do ulicy Rogowskiej (obecny przystanek "Zemska") i dalej swoją trasą do ulicy Strzegomskiej.

Przystanek "Nowy Dwór (stacja kolejowa)" z ulicy Zemskiej zostanie przeniesiony na ulicę Żernicką, za skrzyżowanie z ulicą Zemską (na wysokości przystanku kolejowego "Wrocław Nowy Dwór").
Autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku "Nowy Dwór (Rogowska)", który zlokalizowany jest przy ulicy Rogowskiej na wysokości garaży.