Ikona standardu tekstu prostego
linie: 2 5 11 15 20 31 32 70 74 K N 106 110 145 146 148 149
obowiązuje: 25.06.2022 - 16.07.2022

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Stawowej, od 25 czerwca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras na liniach tramwajowych 2, 5, 11, 15, 20, 31, 32, 70 i 74 oraz na liniach autobusowych K, N, 106, 110, 145, 146, 148 i 149.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Linia 2

"Dwójka" będzie kursowała objazdem w obu kierunkach od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi, z pominięciem przystanków "Dworzec Główny" i "Wzgórze Partyzantów".

Linia 5

Tramwaje linii 5 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową (z powrotem przez pl. Orląt Lwowskich), Podwale, Świdnicką. plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi, z pominięciem przystanków "Arkady (Capitol)", "Dworzec Główny" i "Wzgórze Partyzantów".

Linia 11

Tramwaje linii 11 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego, z pominięciem przystanków "Arkady (Capitol)", "Dworzec Główny" i "Wzgórze Partyzantów".

Linia 15

Tramwaje linii 15 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Piotra Skargi i Peronową do ulicy Borowskiej, z pominięciem przystanków "Narodowe Forum Muzyki", "pl. Legionów" i "Arkady (Capitol)".

Linia 20

Tramwaje linii 20 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich, z pominięciem przystanku "Renoma".

Linia 31 i 32

Tramwaje linii 31 i 32 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale, Świdnicką, plac Teatralny, Teatralną, Kołłątaja i Peronową do ulicy Borowskiej, z pominięciem przystanków "pl. Legionów" i "Arkady (Capitol)".

Linia 70

Tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego. Na czas prowadzonych prac, tramwaje będą kursowały w relacji Osobowice - Park Południowy - Osobowice.

Linia 74

Tramwaje linii 74 kursujące z Osobowic zostaną skierowane od przystanku FAT przez aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich do pętli "Krzyki(kursować będą w relacji Krzyki-Osobowice-Krzyki).


KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Autobusy linii K>Kamieńskiego (Pętla), N>Litewska, 145>Sępolno, 146>Bartoszowice będą zatrzymywały się na przystanku w zatoce autobusowej przy ulicy Peronowej, obok bocznego wejścia do holu Dworca Głównego PKP (obecny przystanek dla linii 112 i 113, nr 20364).

W kierunku przeciwnym obecny przystanek autobusowy z ulicy Peronowej dla linii K, N, 110, 145 i 146 zostanie przeniesiony na ulicę Stawową, przed skrzyżowanie z ulicą Bogusławskiego (obecny przystanek dla linii 602, nr 11339).

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przystanku przy ulicy Podwale (przystanek "Renoma"), autobusy linii 106, 148>Dworzec Główny (Dworcowa), 149>Pl. Grunwaldzki będą kursowały objazdem od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Świdnicką.

W kierunku przeciwnym trasa autobusów linii 106, 148 i 149 pozostanie bez zmian.


Komunikacja nocna przy Dworcu Głównym będzie kursowała bez zmian.

 


BILETY OKRESOWE

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- autobusami linii 122 na odcinku pl. Jana Pawła II - Dworzec Autobusowy - pl. Jana Pawła II;
- tramwajami linii 15 na odcinku pl. Staszica - Dworzec Autobusowy - pl. Staszica;
- tramwajami linii 31 lub 32 na odcinku pl. Orląt Lwowskich - Dworzec Autobusowy - pl. Orląt Lwowskich.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat wszystkimi tramwajami i autobusami na odcinku Galeria Dominikańska - Dworzec Główny - Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 5 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- autobusami linii 122 na odcinku pl. Legionów - Dworzec Autobusowy - pl. Legionów;
- wszystkimi tramwajami i autobusami na odcinku Galeria Dominikańska - Dworzec Główny - Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 11 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- autobusami linii 122 na odcinku pl. Legionów - Dworzec Autobusowy - pl. Legionów;
- wszystkimi tramwajami i autobusami na odcinku Galeria Dominikańska - Dworzec Główny - Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 15 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- autobusami linii 122 na odcinku pl. Jana Pawła II - Dworzec Autobusowy - pl. Jana Pawła II;
- tramwajami linii 74 na odcinku Kleczkowska - pl. Legionów - Kleczkowska;
- tramwajami linii 6 lub 7 na odcinku Rynek - Arkady (Capitol) - Świdnicka.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 31 lub 32 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii 122 na odcinku pl. Jana Pawła II - Dworzec Autobusowy - pl. Jana Pawła II.


Prace potrwają około 3 tygodni.