Ikona standardu tekstu prostego
linie: 15 70 74 C 103 104 128 144 250
obowiązuje: 24.04.2021 - 01.09.2021

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z przebudową skrzyżowania ulicy Jagiełły i Dmowskiego dla potrzeb budowy torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Długiej, Starogroblowej i Popowickiej, od 24 kwietnia 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 15, 70 i 74 oraz linii autobusowych C, 103, 104, 128, 144 i kursów nocnych linii 250.

Tramwaje linii 15 i 74 jadące od pętli Poświętne lub Osobowice, od placu Staszica będą kursowały objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 15 i 74 pojadą objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, most Uniwersytecki, Drobnera, Chrobrego i plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Osobowice - pl. Staszica - Dw. Nadodrze - Nowowiejska - pl. Grunwaldzki - pl. Wróblewskiego - Pułaskiego - Dw. Główny PKP - Piłsudskiego - Powstańców Śląskich - Hallera - FAT, dlatego tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku "FAT" i będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice.

Autobusy linii C i 128 jadące od strony Popowic w kierunku placu Bema pojadą od ulicy Dmowskiego przez ulicę Księcia Witolda i Jagiełły do mostu Mieszczańskiego, a w kierunku przeciwnym bez zmian.

Autobusy linii 144 jadące z Polanowic w kierunku ulicy Zwycięskiej od ulicy Drobnera zostaną skierowane objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat i św. Mikołaja do placu Jana Pawła co wynika z braku możliwości zawrócenia autobusów przegubowych na ulicy Dmowskiego a w kierunku przeciwnym trasa tej linii pozostanie bez zmian przez most Sikorskiego i most Mieszczański.

Natomiast kursy nocne linii 250 pojadą od ulicy Dubois przez ulicę Dmowskiego, zawrócą przed mostem Dmowskiego w ulicę Księcia Witolda i dalej po swojej trasie przez most Sikorskiego.

Dla obsługi komunikacyjnej Kępy Mieszczańskiej, dodatkowo zostaną skierowane kursy autobusów linii 103 i 104 jadące od strony ulicy Długiej przez ulicę Księcia Witolda i most Sikorskiego do placu Jana Pawła II, a autobusy linii C w obu kierunkach będą zatrzymywały się na przystanku "Dmowskiego".

Przystanek "Dmowskiego" zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Dmowskiego i Jagiełły dla autobusów linii C, 103, 104, 128, 144 będzie posiadał status przystanku "na życzenie".

Prace potrwają około 5-6 miesięcy.