Ikona standardu tekstu prostego
nieaktywne
linie: 2 4 5 8 9 11 15 17 74
obowiązuje: 01.05.2021 - 13.06.2021

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na ulicy Piotra Skargi przy skrzyżowaniu z ulicą Teatralną oraz z ulicą Oławską (wyłączenie z ruchu tramwajowego odcinka torów pomiędzy ulicą Teatralną a placem Dominikańskim), od 1 maja 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 4, 5, 8, 9, 11, 15, 17 i 74.

Linia 2

"Dwójka" będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku "Galeria Dominikańska" i "Wzgórze Partyzantów".

Linia 4

"Czwórka" będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego, Piłsudskiego do placu Legionów z pominięciem przystanku "Galeria Dominikańska", "Świdnicka", "Zamkowa" i "Narodowe Forum Muzyki".

Linia 5

"Piątka" będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku "Arkady (Capitol)", "Dworzec Główny" i "Wzgórze Partyzantów".

Linia 8

"Ósemka" jadąca z Karłowic w kierunku Tarnogaju, od Hali Targowej pojedzie objazdem przez ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną do ulicy Kołłątaja a w kierunku przeciwnym od ulicy Kołłątaja przez ulicę Teatralną, Widok, Szewską, most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema.

Linia 9

Tramwaje linii 9  jadące z Sępolna w kierunku Parku Południowego, od Hali Targowej pojadą objazdem przez ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną do ulicy Kołłątaja a w kierunku przeciwnym od ulicy Kołłątaja przez ulicę Teatralną, Widok, Szewską, most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema.

Linia 11

Tramwaje linii 11 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku "Arkady (Capitol)", "Dworzec Główny" i "Wzgórze Partyzantów".

Linia 15

Tramwaje linii 15 jadące z Parku Południowego w kierunku pętli Poświętne, będą kursowały objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.
W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Linia 17

Tramwaje linii 17 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku "pl. Bema", "Hala Targowa", "pl. Nowy Targ", "Galeria Dominikańska", "Park Staromiejski", "Opera" i "Renoma".

Linia 74

Tramwaje linii 74 jadące z FAT-u w kierunku pętli Osobowice, będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.
W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

 

Zmiany obowiązują do odwołania. 


BILETY OKRESOWE

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- autobusami linii D na odcinku Krzyki - pl. Grunwaldzki - Krzyki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 5 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- tramwajami linii 4 na odcinku Oporów - pl. Wróblewskiego - Oporów;
- tramwajami linii 2, 17 i 70 na odcinku Arkady Capitol - pl. Wróblewskiego - Arkady Capitol.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14, 15 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- tramwajami linii 7 na odcinku Poświętne - Arkady Capitol - Poświętne;
- tramwajami linii 74 na odcinku Kleczkowska - pl. Legionów - Kleczkowska;
- autobusami linii 132 na odcinku pl. Jana Pawła II - pl. Staszica - pl. Jana Pawła II;
- autobusami linii 142 na odcinku pl. Jana Pawła II - Serbska (C.K.Agora) - pl. Jana Pawła II.