Ikona standardu tekstu prostego

 

Kończy się remont na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Widok i Szewskiej. #TORYwolucja jednak nie ustaje – nasze ekipy rozpoczynają w weekend (4.12) wymianę zwrotnic na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Sienkiewicza.

Niedawno ogłosiliśmy zbliżające się zakończenie prac na al. Hallera, gdzie tramwaje pojadą wkrótce po zielonym torowisku. To jednak niejedyne nasze aktualne prace torowe.

Lepszy Widok. Nowe tory w sercu Wrocławia

U zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego, Widok i Szewskiej wymieniliśmy skrzyżowanie torów, łuki i rozjazd od strony placu Teatralnego. Znajdująca się w nim zwrotnica została wymieniona na nową. Jest ona sterowana elektrycznie, odwodniona i ogrzewana. Pojawiła się także nowa zabudowa torowiska, a w miejscach, w których przez tory przejeżdżają auta – nowa nawierzchnia.

Zakończenie prac w tym miejscu oznacza zmiany na liniach. Od soboty (4.12) na swoje stałe trasy przez ul. Szewską wrócą tramwaje linii 6 i 7.

MPK dba o zwrotnice

Również w sobotę (4.12) torowcy zabiorą się za prace na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Sienkiewicza. Tam wymienimy sześć urządzeń, które ze względu na swój stan techniczny wymagały szczególnej uwagi.

Zwrotnice to strategiczne elementy naszej infrastruktury, dlatego systematycznie prowadzimy ich wymianę na nowsze i bardziej niezawodne – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Minimalizujemy w ten sposób ryzyko awarii, które mogłyby skutkować wykolejeniem lub objazdami.

Pierwszy etap prac potrwa tydzień. Zakłada wymianę zwrotnic od strony ul. Wyszyńskiego i Ronda Reagana. Będzie się to wiązało z objazdami na trasach linii tramwajowych nr 1, 9, 17 i 70. Następnie MPK zajmie się urządzeniami od strony ul. Bujwida i Nowowiejskiej. To zajmie kolejne siedem dni. W tym czasie torowcy wybudują odwodnienie, zainstalują ogrzewania i nowe napędy zwrotnic. Będą one oczywiście elektrycznie i sterowane zdalnie.

TORYwolucja opanowała Wrocław

Intensywnie pracujemy nad poprawieniem standardu podróży wrocławską komunikacją miejską. Prócz kończących się prac na ul. Widok przewoźnik oddaje właśnie do użytku wyremontowane torowisko w al. Hallera. Tramwaje wrócą tam już w poniedziałek (6.12). Lada dzień do użytku wróci też pętla „Park Południowy” przy ul. Ślężnej.

Trwają też inne, sztandarowe inwestycje wrocławskiej TORYwolucji: wymiana łuków i rozjazdów na pl. Jana Pawła II (prace są na drugim etapie, od strony ul. Legnickiej) i na placu Dominikańskim (od strony placu Społecznego).