Ikona standardu tekstu prostego

Europejska Noc Literatury.

Zabierz książkę i podróżuj bez biletu!

19 sierpnia samochód warto zostawić w garażu, a na Europejska Noc Literatury wybrać się tramwajem lub autobusem. Wszyscy miłośnicy literatury podróżujący na wydarzenie pojazdami komunikacji miejskiej, mogą spokojnie oddać się lekturze i nie kasować biletu – z okazji ENL-u, każdy, kto w tramwaju albo autobusie będzie miał przy sobie książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł podróżować bez biletu.

Bezpłatne przejazdy w sobotę 19 sierpnia obowiązują na wszystkich liniach miejskich oraz liniach aglomeracyjnych oznaczonych numerami 9xx. Co robić podczas kontroli? Wystarczy pokazać papierową książkę lub elektroniczny czytnik i podróżować za darmo! 

To jednak nie wszystko, co przygotowało z tej okazji MPK Wrocław.

Już 19 sierpnia w jednym z warsztatowych budynków zajezdni będzie można posłuchać fragmentów książki „Poleciały w kosmos” Idy Linde (tłum. Justyna Czechowska, wydawnictwo Lokator), którą przeczyta pisarz i publicysta, Łukasz Orbitowski.

Wejście na teren zajezdni będzie tego dnia możliwe przez bramę od strony ul. Ślężnej (obok Liceum Ogólnokształcącego nr V). Zajezdnia będzie działała normalnie, więc prosimy o ostrożność

Czym jest Europejska Noc Literatury?

To organizowane przez Wrocławski Instytut Kultury wydarzenie, dzięki któremu możemy posłuchać dziesięć głosów polskiej kultury czytających dziesięć fragmentów książek w dziesięciu często niedostępnych na co dzień miejscach Wrocławia. Kuratorką tegorocznej edycji jest pisarka Sylwia Chutnik, a temat łączący wszystkie tytuły to GABINET OSOBLIWOŚCI.

To po prostu: strzał w dziesiątkę!

Więcej informacji o książkach, osobach czytających i miejscach, w których ich posłuchamy, znajduje się na stronie: https://nocliteratury.pl/