Ikona standardu tekstu prostego
 • Gorący temat. Jak działa ogrzewanie tramwajów i autobusów MPK?
  2020-12-03

  Gorący temat. Jak działa ogrzewanie tramwajów i autobusów MPK?

  Choć teoretycznie wciąż jest jesień, to we Wrocławiu nastał typowo zimowy krajobraz i… temperatury. Czują to zwłaszcza ci, którzy skoro świt muszą wyruszyć w drogę do pracy. Na szczęście wszystkie miejskie autobusy i tramwaje są ogrzewane. Wyjaśniamy, w jaki sposób utrzymujemy odpowiednią temperaturę w naszych pojazdach.

 • Ruszyła „Mikołajkowa zbiórka żywności” w MPK
  2020-12-02

  Ruszyła „Mikołajkowa zbiórka żywności” w MPK

  Po raz kolejny wraz fundacją Weźpomóż.pl zbieramy jedzenie dla potrzebujących. Duże, drewniane pojemniki pojawią się dziś (tj. 2 grudnia) przed wrocławskimi zajezdniami. Wrocławianie mogą do nich przynosić żywność, która trafi do podopiecznych fundacji.

 • Nowy projekt torowiska zatwierdzony. Robotnicy wracają na Olszewskiego
  2020-11-30

  Nowy projekt torowiska zatwierdzony. Robotnicy wracają na Olszewskiego

  Nowe rozwiązania konstrukcyjne torowiska wzdłuż ul. Olszewskiego zostały uzgodnione i zatwierdzone przez wszystkie wymagane instytucje, w tym przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Miejskiego Konserwatora Zabytków. Wykonawca wrócił na plac budowy, a my, traktując tę inwestycję priorytetowo, wprowadziliśmy ponadstandardowe rozwiązania i procedury.

 • Nowe życie autobusowej tapicerki. Teraz ogrzeje bezdomne zwierzęta
  2020-11-26

  Nowe życie autobusowej tapicerki. Teraz ogrzeje bezdomne zwierzęta

  Niezwykłą pasję posiada jedna z pracownic wrocławskiego MPK. Pani Justyna miłość do zwierząt połączyła z popularną ostatnio ideą „zero waste”, czyli niemarnowania surowców. Ze ścinek z tapicerki wykonała ciepłe posłania dla podopiecznych wrocławskiego schroniska.

 • Dlaczego prace torowe wykonywane są w nocy? Wyjaśniamy
  2020-11-25

  Dlaczego prace torowe wykonywane są w nocy? Wyjaśniamy

  #TORYwolucja trwa. Nie zatrzymuje się ani na chwilę – nawet w nocy. Wszystko, by zapewnić naszym pasażerom bezpieczeństwo, a mieszkańcom miasta – wygodę. Niestety, nie każdy rozumie, że robotnicy pracujący w pocie czoła nad naprawą i modernizacją wrocławskich torowisk, robią to dla naszego wspólnego dobra.