Ikona standardu tekstu prostego

 

Przedłużamy akcję, którą prowadzimy wraz z restauracją Cafe Równik – zatrudniającą osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Decyzję ogłaszamy w Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Od kwietnia dowozimy posiłki naszym emerytom – by pomóc im ograniczyć ryzyko kontaktu z osobami zarażonymi koronawirusem, oraz medykom ze szpitala przy ul. Kamieńskiego – w podzięce za ich codzienną walkę o zdrowie mieszkańców miasta. Obiady przygotowują niepełnosprawni pracownicy Cafe Równik, dla których jest to forma terapii.

Współpraca miała trwać do początku maja, jednakże będzie przedłużona o kolejny miesiąc (tj. do początku czerwca).

Dla młodzieży z Cafe Równik lockdown jest bardzo trudnym doświadczeniem. Wpływa nie tylko na finanse, ale także zdrowie tych wyjątkowych ludzi. Nie wyobrażam sobie by zostawić ich teraz, gdy realny staje się szybki powrót do nowej normalności – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Cafe Równik na co dzień działa jak zwykła restauracja. Jest jednak miejscem, które osobom z niepełnosprawnością intelektualną zapewnia możliwość realizowania się w pracy i w kontakcie z klientami. W ten sposób mają one szansę na poprawę swojego stanu zdrowia. Niestety, przyszłość lokalu była zagrożona od momentu, w którym – z powodu pandemii – trzeba było ograniczyć działalność gastronomii.

Data ogłoszenia przedłużenia współpracy nie jest przypadkowa. W ten sposób chcemy podkreślić wagę dwóch ważnych świąt przypadających na 5 maja: europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, obchodzonego od blisko trzydziestu lat, oraz zainicjowanego w Polsce Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.