Ikona standardu tekstu prostego

 

SZCZEPCIObus odwiedza najważniejsze wrocławskie zakłady pracy w stolicy Dolnego Śląska. Mobilny punkt szczepień MPK pojawił się w czwartek pod zakładem firmy 3M, gdzie ustawił się do niego tłum chętnych. W weekend zaś znów odwiedzi m.in. wrocławski jarmark i centra handlowe.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi cieszą się sporym zainteresowaniem. Ze SZCZEPCIObusa pod zakładem 3M przy ul. Kowalskiej skorzystało już łącznie kilkuset pracowników firmy.

Wspólnie przeciw pandemii

Od początku SZCZEPCIObusowi przyświecał taki cel, by być blisko mieszkańców, by wyjść im naprzeciw. Pojawiamy się tam, gdzie wrocławianie żyją, bawią się, robią zakupy, czy właśnie pracują. By mogli się zaszczepić bez żadnych trudności przy okazji swoich codziennych obowiązków – tłumaczy prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Bardzo cieszymy się, że przedstawiciele wrocławskiego biznesu, tak jak firma 3M, nam w tym pomagają i zapraszają nas do siebie.

3M zatrudnia we Wrocławiu prawie 4000 osób. To firma, która na stałe wpisała się w gospodarczy krajobraz miasta i regionu. Tym bardziej cenne, że wspiera miasto w walce z pandemią.

– Dla 3M priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników. Już w czerwcu zapewniliśmy im możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w naszych zakładach. Dzisiejsza wizyta „Szczepciobusa” to kolejna okazja dla pracowników 3M, ich rodzin ale też mieszkańców Kowal do skorzystania ze szczepień. Cieszymy się że jako jedna z pierwszych firm mogliśmy skorzystać z tej świetnej inicjatywy MPK Wroclaw, która od kilku miesięcy wspiera walkę z pandemią w naszym mieście. To kolejny przykład jak firmy i instytucje miejskie mogą działać dla wspólnego dobra nas wszystkich –mówi Dominika Kawala, dyrektor zakładów 3M Wrocław.

 

Weekend ze SZCZEPCIObusem

To nie jedyne przedsiębiorstwo, z którym miejski przewoźnik współpracuje przy okazji walki z pandemią COVID-19. Dziś SZCZEPCIObus był obecny w firmie Persan przy ul. Krakowskiej. Wcześniej natomiast mogli z niego skorzystać funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W weekend SZCZEPCIObus zaparkuje w miejscach dogodnych dla mieszkańców, którzy są zabiegani w związku z przedświątecznymi zakupami. Odwiedzi centra handlowe: w sobotę – Leroy Merlin przy ul. Granicznej, w niedzielę – C.H. BOREK przy al. Hallera. Tradycyjnie będzie go można również spotkać przy Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Szczepienie bez umawiania

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz preparat Pfizera. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończony 18. rok życia, dokument (dowód osobisty czy paszport) i… ustawić się w kolejce do autobusu.

Autobus-mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

 

 

HARMONOGRAM:

17 grudnia – piątek

•             16:00 – 20:00 Jarmark Bożonarodzeniowy, plac Solny

 

18 grudnia – sobota

•             10:00 – 14:00 Leroy Merlin, ul. Graniczna 4

•             15:00 – 20:00 Jarmark Bożonarodzeniowy, plac Solny

 

19 grudnia – niedziela

•             11:00 – 14:00 Centrum Handlowe Borek, al. Hallera 52

•             15:00 – 20:00 Jarmark Bożonarodzeniowy, plac Solny