Ikona standardu tekstu prostego

 

MPK Wrocław podziękowało pani Ilonie – bohaterskiej położnej z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu. To właśnie ona 31 października uratowała życie panu Mirosławowi – kierowcy, który zasłabł podczas prowadzenia autobusu linii 350.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w przeddzień Wszystkich Świętych. Pan Mirosław, obsługując jedną z linii dowożących mieszkańców miasta do Cmentarza Kiełczowskiego, zasłabł za kierownicą i stracił przytomność.

  

Na szczęście natychmiast interweniowali pasażerowie oraz świadkowie zdarzenia. W tym właśnie pani Ilona, która udzielała pracownikowi MPK fachowej pomocy medycznej do czasu przyjazdu służb. Dzięki przeprowadzonej wówczas resuscytacji, pan Mirosław odzyskał funkcje życiowe.

Bukiet kwiatów , choćby największy, nie jest w stanie wyrazić naszej wdzięczności – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Jestem dumny, że Pani Ilona i Jej rodzina należą do grona pasażerów MPK Wrocław. Dlatego do podziękowań i kwiatów dołączyliśmy pakiet bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej.

Pan Mirosław wciąż dochodzi do zdrowia pod fachową opieką lekarzy.