Ikona standardu tekstu prostego

 

Będziemy zachęcać mieszkańców do badania się w kierunku nowotworów. To w ramach rozpoczętej właśnie współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii. Rusza kampania społeczna.

Od dziś po Wrocławiu kursuje autobus oklejony hasłami przypominającymi, jak należy troszczyć się o własne zdrowie. Zachęcają one do regularnych badań, unikania czynników ryzyka i regularnym odwiedzaniu lekarza. Podobne treści znajdą się na monitorach informacyjnych zainstalowanych w autobusach i tramwajach.

Jako miejski przewoźnik mamy poczucie odpowiedzialności za Wrocław i za jego mieszkańców. Mamy też możliwości, by docierać z przekazem do tysięcy osób dziennie – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Chcemy przypominać wszystkim o tym, jak ważna jest profilaktyka, bo zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Wiem to dobrze, bo moja mama przegrała kiedyś walkę z rakiem

– Walka z rakiem trwa i właśnie zyskaliśmy nowego żołnierza w tej wojnie – mówi prof. Adam Maciejczyk, Dyrektor Naczelny DCO. – Bardzo się cieszę ze współpracy z MPK, ponieważ każde wsparcie profilaktyki nowotworowej jest ważne. Zachęcamy wrocławian do zgłaszania się na badania przesiewowe, które cały czas są dostępne w DCO. Może dzięki temu, że po mieście jeździ autobus z kampanią „Onkologika” więcej chętnych zgłosi się na badania.

Włączamy się tym samym w kampanię „Onkologika”, prowadzoną pod hasłem „Profilaktyka? To onkologiczne!”. W jej ramach działa strona internetowa onkologika.org oraz profile w mediach społecznościowych. Znajdują się tam informacje o tym, gdzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne – lista wraz z mapą ośrodków.