Ikona standardu tekstu prostego

 

MPK Wrocław uruchomiło dla swoich pracowników niewielką, ale dobrze wyposażoną siłownię. To na wniosek kierowców, którzy chcieli dbać o formę podczas długich przerw w pracy.

Siłownia została urządzona w jednym z nieużywanych pomieszczeń zajezdni autobusowej MPK przy ul. Obornickiej we Wrocławiu. Mogą korzystać z niej bezpłatnie i mają tam do dyspozycji m.in. bieżnię, rower treningowy, ergometr, czy – oczywiście – hantle i sztangi.

  

Cieszę się, że w naszej spółce pracują ludzie z prawdziwą pasją. Siłownia posłuży jednak nie tylko tym, którzy po godzinach uprawiają kulturystykę, ale każdemu, kto w czasie wolnym od obowiązków chciałby zadbać o zdrowie fizyczne – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Inwestycja została sfinansowana z pieniędzy samych pracowników, a konkretniej z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Pomysł nie był przypadkowy. Jako że najwięcej autobusów kursuje w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, sporo kierowców ma w środku dnia kilkugodzinną przerwę w pracy. Dlatego poprosili oni właśnie o taką możliwość spędzenia wolnego czasu.

– Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości, że skorzystają na tym nie tylko oni, ale i firma. Bo sport to zdrowie, a dobry pracownik to zdrowy pracownik – dodaje szef spółki.