Ikona standardu tekstu prostego

Po półrocznej przerwie mobilny punkt szczepień znowu zaczął działać. Reaktywacja nastąpiła w sobotę 1 października przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Można było zaszczepić się pierwszy raz albo skorzystać z dawki przypominającej.
Bez konieczności rejestracji czy szukania przychodni z wolnym terminem – właśnie tak mieszkańcy znów mogą zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Do dyspozycji chętnych są szczepionki Johnson & Johnson, Pfizer oraz Moderna. W sobotę mobilny punkt szczepień znajdziemy do 14.00 przed USK przy Borowskiej. Z kolei w niedzielę będzie można z niego skorzystać od 12.00 do 16.00 przy placu Solnym.
- Przez ponad dwa lata pandemii niejako zdążyliśmy nauczyć się funkcjonować w koronawirusowej rzeczywistości. Nie znaczy to jednak, że COVID-19 przestał być śmiertelnym zagrożeniem. Warto się przed nim chronić. Dlatego wychodzimy do mieszkańców i zachęcamy, by się zaszczepić w SZCZEPCIObusie. Zróbmy to dla siebie i dla dziesiątek osób, z którymi kontaktujemy się na co dzień - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.


Mobilny punkt szczepień na wrocławskie ulice powrócił przy okazji biegu Uniwersytetu Medycznego. Impreza po dwóch latach przerwy powróciła do kalendarza sportowych imprez Wrocławia.
- Bardzo się cieszę, że promocja i profilaktyka zdrowia została połączona z możliwością wykonania szczepień w miasteczku biegowym. Dzięki obecności SZCZEPCIObusa biegacze będący dziś z nami, będą mogli być bezpieczni tej jesieni i tej zimy. Oprócz biegania prezentujemy również inne formy dbania o swoje zdrowie. Szczepienia też są jedną z nich i serdecznie do tego namawiam – mówił prof. Tomasz Zatoński, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W SZCZEPCIObusie MPK Wrocław zaszczepić się będzie można szczepionkami Pfizer, Moderna oraz Johnson&Johnson. Można zaszczepić się po raz pierwszy. Można też przyjąć dawkę przypominającą.  
- Z perspektywy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, współpraca z MPK przy organizacji szczepień przeciwko Covid-19 jest najlepszym dowodem realizacji wspólnych celów dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Jeżeli do tego dodamy wspólne działania z zakresu: edukacji, profilaktyki i sportu to otrzymujemy silne fundamenty partnerstwa skierowanego na rzecz mieszkańców. Jest to kolejny dowód na to, że współpraca i partnerstwo pomiędzy lokalnymi Podmiotami, nie pozostaje tylko w sferze marzeń, ale przekłada się na konkretne działania i sukcesy, z których korzystają mieszkańcy – mówił Sebastian Drobczyński, zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.


Warto przypomnieć, że poprzednia edycja SZCZEPCIObusa MPK cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców, tak w samym Wrocławiu, jak i na Dolnym Śląsku. To blisko 15 i pół tysiąca zaszczepionych osób, 102 odwiedzone lokalizacje, ponad 6 tysięcy przejechanych kilometrów i prawie 1640 godzin pracy. 
Inicjatywa MPK jest jednak jeszcze szersza - przewoźnik podejmie też akcję Białego Transportu - czyli specjalnego autobusu przeznaczonego dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia. Podobnie jak w zeszłym roku będzie on kursował na trasie Kliniki – Szpital przy ul. Borowskiej.