Ikona standardu tekstu prostego

 

Zakrywanie ust i nosa w komunikacji miejskiej jest obowiązkiem pasażerów. Niestety nie wszyscy stosują się do tego przepisu. Teraz MPK zwróciło się z prośba o pomoc do dolnośląskiej policji.

W ostatnich dniach po raz pierwszy od kwietnia tego roku dobowa liczba zakażeń na Covid-19 przekroczyła 10 000. Dziś (4.11) jest już to 15 000. Jednym ze sposobów w walce z koronawirusem jest zakrywanie ust i nosa, również w komunikacji miejskiej. 

Niestety wielu pasażerów lekceważy ten obowiązek, dlatego motywowany prośbą Wrocławskiej Rady Seniorów oraz dużej grupy pasażerów, prezes MPK Wrocław podjął decyzję o podjęciu konkretnych działań, które pomogą zwalczyć ten problem.

– Zaniepokojony lawinowym wzrostem zakażeń na covid19 oraz ignorowaniem przez wielu pasażerów obowiązku noszenia maseczek w pojazdach komunikacji zbiorowej zwróciłem się do Komendanta Wojewódzkiego Policji, nadinspektora Dariusza Wesołowskiego o zintensyfikowanie kontroli w tramwajach i autobusach MPK Wrocławmówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Również kontrolerzy biletów mają bardziej stanowczo reagować na przypadki ignorowania obowiązku zakrywania ust i nos. Pracownicy spółki w przypadku odmowy założenia maseczki będą mogli informować o tym policję.

– Przypominam, że zadaniem kierowcy jest bezpieczne prowadzenie pojazdu, jeśli jednak zdecyduje się na działania zmierzające do wyegzekwowania obowiązku meseczkowego, będzie miał moje pełne wsparcie – dodaje prezes spółki.

W ostatnich dniach MPK w swoich pojazdach przy kluczowych węzłach przesiadkowych, uruchomiło emisję komunikatów przypominających o obowiązku zakrywania ust i nosa, wygłaszanych przez Profesora Krzysztofa Simona.

Komunikat emitowane będą na przystankach: Plac Grunwaldzki, Kromera, Galeria Dominikańska, Plac Jana Pawła II, FAT i Dworzec Główny.

To kolejne działania prowadzone przez spółkę, które mają na celu zwiększenie świadomości pasażerów na temat koronawirusa. Wcześniej miejski przewoźnik na ekranach zamontowanych w swoich pojazdach wyświetlał materiały informujące o zalecanych zachowaniach w czasie pandemii.  Emitował komunikaty dźwiękowe dotyczące zakrywania ust i nosa oraz współpracował z policją przy organizowaniu akcji edukacyjno – infomacyjnych.