Ikona standardu tekstu prostego

MPK oddaje do użytku ważny komunikacyjnie fragment placu Jana Pawła II wraz z wyremontowanym torowiskiem w Podwalu oraz ulicy Mostowej. Zakończenie tych prac pozwoli na rozpoczęcie piątego i ostatniego etapu: remontu rozjazdów oraz torowiska w Podwalu od strony pl. Orląt Lwowskich.

Zmiany na tym ważnym skrzyżowaniu nastąpią w weekend 21-22 maja. Organizacja ruchu w okolicach mostu Sikorskiego wróci do normy, za to inaczej będzie wyglądać na Podwalu i w południowej części placu.

- Kluczową i gigantyczną inwestycję w komunikacyjnym sercu miasta przeprowadzamy bez zamykania całego skrzyżowania dla ruchu. To wielkie wyzwanie – przyznaje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. - Dlatego podzieliliśmy przedsięwzięcie na pięć etapów. Skończyliśmy czwarty i rozpoczynamy ostatni. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, nie notujemy żadnych opóźnień.

Czwarty etap polegał na wymianie rozjazdów pozwalających jechać tramwajom na wprost lub skręcać z Podwala w ul. Ruską oraz z ul. św. Mikołaja w Podwale. Torowisko prowadzące do mostu Sikorskiego jest już nowe, tak jak i za mostem w ul. Mostowej do ul. księcia Witolda – to łącznie około 300-metrowy odcinek. MPK nie prowadziło prac na samym moście, bowiem jest on w nieodległej przyszłości przeznaczony do gruntownego remontu, podczas którego m.in. zostanie wymienione torowisko.

Wyremontowany odcinek stanowi teraz połączenie pl. Jana Pawła II z budowaną trasą tramwajową na Popowice. Warto przypomnieć, że w poprzednich etapach plac zyskał nowe skrzyżowania torowisk, nowe rozjazdy i zwrotnice od strony ul. Legnickiej oraz ulic Ruskiej i św. Mikołaja. Zapewnia to płynną i bezpieczną jazdę nie tylko dla tramwajów, ale również dla samochodów i rowerów – nawierzchnia w pobliżu szyn jest równa, betonowa.

Dla kierowców

Po rozpoczęciu V etapu kierowcy jadący od strony pl. Orląt Lwowskich będą mieli do dyspozycji jeden pas, z którego możliwy będzie skręt w lewo w ul. Legnicką, jazda na wprost Podwalem lub skręt w prawo w ul. Ruską. Z ul. św. Mikołaja niemożliwy będzie skręt w lewo w Podwale. Pozostałe kierunki pozostaną przejezdne, jednak należy liczyć się z inną trajektorią pasów biegnących od ul. Legnickiej do ul. Ruskiej.