Ikona standardu tekstu prostego

W piątek, 21 lipca, odbędzie się uroczyste otwarcie wiaduktu na Trasie Autobusowo-Tramwajowej przez Nowy Dwór. Wrocławskie MPK przygotowało specjalnie z tej okazji wydarzenie, któremu towarzyszyć będą m.in. parada autobusów oraz wystawa komunikacyjna. 

Wydarzenie towarzyszące inauguracji odcinka przebiegającej przez wiadukt trasy w ramach TAT rozpocznie się o godz. 17 na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki. Wrocławskie MPK na miejscu zaprezentuje uczestnikom autobusy – zarówno te nowoczesne, jak i historyczne. Ponadto, zgromadzeni dowiedzą się więcej na temat inwestycji, a także będą mogli m.in. podziwiać wystawę komunikacyjną czy, dzięki Klubowi Sympatyków Transportu Miejskiego, poznać historię i wiele ciekawostek dotyczących taboru autobusowego we Wrocławiu.

O godz. 18 z placu Wolności w kierunku wiaduktu na TAT wyruszy parada autobusów. Po przyjeździe na miejsce, uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia i stanąć na nowo powstałym wiadukcie, bowiem po otwarciu odcinka, na miejscu nie będzie możliwy ruch pieszych. Będzie to także znakomita okazja dla mieszkańców i miłośników komunikacji miejskiej, aby przyjrzeć się bliżej zarówno przeszłości (w tej roli wspaniały zabytkowy tabor KSTM, za którego wypożyczenie serdecznie dziękujemy!), jak i przyszłości transportu we Wrocławiu. To również możliwość zobaczenia, jak dążenie do nowoczesnego i zrównoważonego transportu staje się rzeczywistością w stolicy Dolnego Śląska, jako, że w paradzie, u boku zabytkowych pojazdów, pojedzie także najnowocześniejszy tabor wrocławskiego MPK. Wśród nich znajdzie się planowo również nowy autobus elektryczny, który już niedługo dołączy do floty, wprowadzając bardziej ekologiczne rozwiązania w dziedzinie komunikacji miejskiej. 

Udział w wydarzeniu możliwy jest za okazaniem zaproszenia, które można odebrać m.in. w Biurach Obsługi Pasażera MPK przy ul. Świeradowskiej 22 oraz alei Kromera 21a.

Aby zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczne i komfortowe wydarzenie, prosimy o zastosowanie się do poniższych zasad: