Ikona standardu tekstu prostego

Granie w pomaganie i jego piękny efekt. Ponad 40 tysięcy z MPK-owych licytacji na WOŚP

Pozostając jeszcze w pięknym orkiestrowym klimacie...

Znamy wyniki aukcji, które MPK Wrocław wystawiło na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A było o co walczyć! Nasz kultowy dźwig Star 266, który niejeden tramwaj miał już na swym haku, już wkrótce zawita u swojego nabywcy. Ten zaś zyskał nie tylko pojazd, ale i kawał historii, jako że Star - nieprzypadkowo: gwiazda! - sięga pamięcią do historycznych wydarzeń w naszym mieście; miał nawet okazję wykazać się w ekstremalnych warunkach podczas powodzi tysiąclecia.

Wylicytowany został także weekendowy pobyt dla 10 osób w MPK-owskim ośrodku wypoczynkowym w Sułowie, w samym sercu malowniczej Doliny Baryczy. Niedawno zmarły prezes MPK, Krzysztof Balawejder, od lat wspierający WOŚP, pomysłodawca aukcji, zapraszał pierwotnie uczestników na wspólne grillowanie - i choć nie będzie to już możliwe, wierzymy, że jego dobra energia towarzyszyć będzie zwycięzcom licytacji i wszystkim ludziom o wielkich, otwartych sercach.

My nie próżnujemy i już myślimy o przyszłorocznych aukcjach… w końcu musimy trzymać poziom! Do końca świata i… no, sami zresztą wiecie!