Ikona standardu tekstu prostego

Szanowni Państwo,
z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że 19 stycznia 2023 roku zmarł Prezes MPK Wrocław, Pan Krzysztof Balawejder. 

Odszedł od nas w wieku 44 lat, pozostawiając Rodzinę, bliskich i nas, pracowników MPK Wrocław, w wielkim bólu i tęsknocie. Jego ciepło, serdeczność i niezwykłe oddanie miastu i sprawom ważnym dla jego mieszkańców stanowiły fundament misji MPK i pozostaną z nami na zawsze.

 

Krzysztof Balawejder funkcję prezesa zarządu MPK Wrocław pełnił od 6 maja 2019 roku. W tym czasie wytrwale realizował programy na rzecz modernizacji floty i wrocławskich torowisk, w tym #TORYwolucję, której dotychczasowe efekty podsumowywaliśmy jeszcze tak niedawno. Dał się poznać jako społecznik, aktywny manager, pasjonat transportu miejskiego. Angażował się bez reszty w zarządzanie największą miejską spółką oraz w liczne akcje charytatywne i społeczne, w ostatnim czasie szczególnie na rzecz Ukrainy. Jako zapalony kibic chętnie współpracował z wrocławskimi klubami sportowymi, chętnie rozmawiał z mieszkańcami, zawsze uśmiechnięty i z dystansem do siebie.

Przed podjęciem pracy w MPK Wrocław w latach 2012-2019 stał na czele spółki POLBUS-PKS. W latach 2003-2014, zaangażowany był także w pracę w Ministerstwie Skarbu Państwa, związany także z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Ukończył politologię, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, był założycielem i członkiem Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Super obywatel Wrocławia. Super Prezes. Super kibic. Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem, czyli tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta, dbający o pracowników. Zawsze mądrze lojalny ważnym sprawom – wspomina Krzysztofa Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Trudno znaleźć dziś słowa, które w pełni oddadzą nasze uczucia w obliczu tak niespodziewanej śmierci kogoś, kto był dla nas zarazem szefem i wielkim wsparciem. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia. Krzysztofie, przyjacielu – od dziś każdego dnia ciężką pracą i zaangażowaniem będziemy honorować Twoją pamięć.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 24 stycznia o godz. 14.00.

Wszystkich pragnących pożegnać Pana Prezesa zapraszamy na mszę świętą w kościele pw. św. Faustyny przy ul. Jackowskiego, po której kondukt żałobny przejdzie na cmentarz parafialny Świętej Rodziny przy ul. Smętnej we Wrocławiu.

 

Księga kondolencyjna wystawiona jest w siedzibie MPK przy ul. Prusa 75-79; wpisywać można się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.