Ikona standardu tekstu prostego

MPK Wrocław z rekordowym spadkiem wykolejeń i rozjechań od początku trwania #TORYwolucji!

 

Dokładnie o 82,5 procent spadła liczba wykolejeń oraz rozjechań od stycznia do listopada 2022 r. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.  

W ciągu ostatnich 11 miesięcy doszło do 25 zdarzeń (19 wykolejeń i 6 rozjechań). Dla porównania, od stycznia do listopada 2021 r. było ich 110 (65 wykolejeń i 45 rozjechań).

 

W ramach programu realizowane są najważniejsze inwestycje infrastrukturalne, a stan torowisk stale się polepsza. Zmniejsza się liczba wykolejeń, zaś zwiększa komfort naszych kierowców i pasażerów.

Dziękujemy naszym pasażerom za cierpliwość podczas #TORYwolucji. Nie byłaby ona jednak możliwa bez wsparcia władz miasta i prezydenta Jacka Sutryka, który od wspiera nasze projekty przebudowy infrastruktury tramwajowej. Dziękujemy kierowcom i motorniczym za zaangażowanie i tak znakomitą jazdę, a torowcom i podwykonawcom za ich ciężką pracę.

Wiemy, że trwające prace wiążą się z niedogodnościami, ale gwarantujemy, że po ich zakończeniu MPK Wrocław będzie działać jeszcze lepiej, szybciej i sprawniej.

W ciągu ostatnich trzech lat na poprawę stanu torowisk przeznaczonych zostało ponad 240 milionów zł, a wszystkie zrealizowane inwestycje infrastrukturalne osiągnęły rekordowy pułap finansowy w całej swojej historii!

Widzimy efekty, a rekordowy spadek wykolejeń to nie tylko efekt dotychczasowych, ale i, przede wszystkim, zachęta do dalszych działań. To dowód na to, że warto się rozwijać, modernizować i stale ulepszać.

Gwarantujemy, że właśnie to mamy w planach!