Ikona standardu tekstu prostego

W dniu zniesienia powszechnego obowiązku noszenia maseczek MPK Wrocław zorganizowało spotkanie i koncert Alicji Majewskiej dla emerytowanych pracowników spółki. – Dzisiejszym wydarzeniem chcemy Wam podziękować za serce i wysiłek, jaki włożyliście w trakcie swojej pracy w MPK – mówił prezes Krzysztof Balawejder.

MPK Wrocław zorganizowało w Narodowym Forum Muzyki koncert znanej i lubianej Alicji Majewskiej. Piosenkarka wystąpiła w akompaniamencie Włodzimierza Korcza. W koncercie wzięło udział ponad 700 emerytowanych pracowników MPK Wrocław. Dla wielu z nich była to pierwsza od ponad dwóch lat możliwość swobodnego towarzyskiego wyjścia z domu na wydarzenie o charakterze kulturalnym.

Komunikacja miejska jest moim priorytetem, dlatego intensywnie rozwijamy ten obszar. Inwestujemy w nowe tramwaje i autobusy. Każdy nowo zakupiony pojazd jest niskopodłogowy i dostępny dla osób o ograniczonej mobilności. Dziękuję załodze MPK za zaangażowanie w sprawy seniorów i ciągłą pracę na rzecz swoich pasażerów – podkreślał Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Jestem dumny z faktu, że nasze miasto ma tak bogaty program dla seniorów. Cieszę się, że mogę być tu dziś z Wami i wspólnie świętować. Rada Miejska aktywnie wspiera działania na rzecz seniorów – mówił Sergiusz Kmiecik, Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

Karta seniora, SZCZPCIObus i medal

Przy okazji spotkania seniorzy MPK Wrocław nadrabiali także towarzyskie zaległości. Wielu z nich zna się od dekad i wspólnie budowało dzisiejsze MPK.
Przed Narodowym Forum Muzyki stanął z kolei SZCZPCIObus, czyli mobilny punkt szczepień. Dodatkowo, w NFM każdy mógł wyrobić kartę seniora i przebadać się bezpłatnie w punkcie przygotowanym przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny.
Wrocław stworzył seniorom bardzo bogatą ofertę. Jej elementem jest m.in. Wrocławska Karta Seniora, uprawniająca jej posiadacza do szeregu benefitów – mówiła zaangażowana od lat w sprawy seniorów radna miejska Agata Gwadera-Urlep, przewodnicząca miejskiej Komisja ds. Polityki Senioralnej, Zdrowia i Bezpieczeństwa.

Podczas spotkania prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder odebrał z rąk Przewodniczącego Wrocławskiej Rady Seniorów płk. Jerzego Lesickiego Brązowy Medal za zasługi dla Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Medal jest uhonorowaniem oraz wyrazem wdzięczności za aktywne wspieranie działań Stowarzyszenia.

Sztafeta pokoleń

Symbolicznym elementem i dowodem szacunku wobec seniorów było wręczenie kwiatów najstarszym spośród obecnych na spotkaniu emerytów przez najmłodszych zatrudnionych.

MPK wspiera seniorów od pierwszych dni pandemii. Pomoc w dowozie do punktów szczepień to tylko jedno z wielu działań, które wrocławski przewoźnik podejmował w odpowiedzi na panującą pandemię. Gdy tylko koronawirus pojawił się w Polsce kontrolerzy MPK pomagali w dostarczaniu paczek żywnościowych seniorom. Później spółka, w porozumieniu z Uniwersytetem Medycznym, uruchomiła regularny przewóz białego personelu pomiędzy kampusem uczelni a Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ul. Borowskiej. MPK wydłużyło też czas czyszczenia taboru, wprowadziło częstsze ozonowanie i dezynfekcję metodą elektrostatyczną swoich pojazdów.