Ikona standardu tekstu prostego

 

Tramwaje wrocławskiego MPK znów będą kursować przez skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Małachowskiego. 28 kwietnia zakończył się remont, który przewoźnik przeprowadził w ramach programu #TORYwolucja. 

Prace remontowe na skrzyżowaniu rozpoczęły się 1 kwietnia. W tym czasie wykonawca robót zdołał wymienić aż 400 metrów toru pojedynczego torowiska, zamontował zupełnie nowy rozjazd tramwajowy oraz wylał nową nawierzchnię asfaltową, która przykryła wytrzymałą podbudowę z betonu.  

Dzięki nowym szynom przejazd przez skrzyżowanie będzie bardziej komfortowy, zarówno dla pasażerów tramwajów, jak i kierowców, którzy będą chcieli skręcić z ulicy Pułaskiego w ulicę Małachowskiego.

Co również ważne, zamontowany rozjazd jest w pełni elektroniczny, a to oznacza, że zmiana kierunku jazdy dla tramwajów nie będzie wymagać od motorniczego wyjścia z kabiny i manualnej zmiany przełożenia. Dodatkowo rozjazd został wyposażony w system ogrzewania, dzięki czemu w trakcie intensywnych opadów śniegu przejazd nie będzie utrudniony.

Wartość wszystkich prac wyniosła 1 600 000 złotych.

- Zgodnie z obietnicą udało nam się zakończyć te prace przed długim weekendem majowym. Oddajemy kolejny fragment wyremontowanego torowiska, aby polepszyć komfort podróży w tej części miasta. To jednak nie koniec zadań w ramach tegorocznej Torywolucji, bo już za kilka tygodni ekipy torowców pojawią się na ulicy Legnickiej, gdzie przebudujemy kluczowy fragment torowiska od skrzyżowania z ulicą Zachodnią do ulicy Niedźwiedziej – mówi wiceprezes MPK Wrocław Przemysław Nowicki.   

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej od 29 kwietnia:

Tramwaje linii 16 pojadą w obu kierunkach od ul. Hubskej przez ul. Glinianą, Borowską, Peronową, Piłsudskiego, Małachowskiego do ul. Pułaskiego.

Tramwaje linii 70 powrócą do kursowania przez ul. Pułaskiego oraz Małachowskiego w relacji Poświętne - Grabiszynek/Ojca Beyzyma - Poświętne.

Kursy linii 716 zostaną skrócona do relacji Dworzec Główny (Stawowa) – Park Południowy.