Ikona standardu tekstu prostego

 

Czas pandemii Covid-19 to ciężki okres na rynku pracy. Również dla MPK jest to moment próby, z której do tej pory wychodzimy z tarczą. Jeśli okres pandemii skłonił cię do rozmyślań o zmianie pracy postaramy się przekonać się do wysłania rozważenia pracy u największego miejskiego przewoźnika we Wrocławiu.

Warunki pracy w MPK Wrocław są stabilne, a praca odpowiedzialna. Pomimo pandemii nie wstrzymujemy rekrutacji. Wrocławskie autobusy i tramwaje – mimo wprowadzanych przez Rząd ograniczeń – nadal dowoziły i dowożą pasażerów do celu ich podróży.

Ważny zawód

Czas pandemii to okres docenienia zawodu motorniczego i kierowcy autobusu przez mieszkańców, którzy zauważyli jak ważną kwestią w naszym życiu jest transport. Dojechanie z punktu A do punktu B nie byłoby dla niektórych możliwe, gdyby MPK Wrocław zawiesiło czy ograniczyło swoją działalność na czas pandemii.

Tymczasem, nasi pracownicy nie tylko codziennie przychodzili i przychodzą do pracy, aby wozić tysiące pasażerów, ale także zaangażowali się w pomoc innym, np. rozwożąc paczki z żywnością do osób starszych i potrzebujących.

Stabilna firma

Ten trudny okres, który trwa również dzisiaj, pokazał siłę naszej firmy – pracowników, którzy nie zawiedli. Nie moglibyśmy jednak realizować wszystkich swoich zadań, i tych w pracy, i poza nią, gdyby nie nasza stabilna pozycja na rynku pracy. W MPK nie było zmniejszania pensji. Do tej pory nie zdarzyło się też, żeby „wypłata” nie wpłynęła na konto na czas. W MPK nie było zwolnień. Wręcz odwrotnie – wciąż rekrutujemy nowych pracowników. Proponujemy pracę zarówno osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia, jak i tym, którzy ich nie mają. Dla tych drugich nasze Centrum Szkolenia Kierowców prowadzi kursy: w zakresie uzyskania prawa jazdy kat. D, kwalifikacji zawodowej w zakresie przewozu osób, czy pozwolenia na kierowanie tramwajem. Nie ograniczyliśmy również benefitów, które oferujemy pracownikom poza pensją.

Praca we Wrocławiu

Pandemia koronawirusa pokazała, że równie ważna, a nawet ważniejsza niż pieniądze, jest możliwość codziennego powrotu z pracy do domu, by być razem – z rodziną czy przyjaciółmi – i móc się wspierać. W tym trudnym czasie szczególnie ci z nas, którzy są zawodowymi kierowcami, docenili to, że w MPK pracujemy na miejscu - nie wyjeżdżamy w dalekie wielotygodniowe trasy za granice kraju. Każdego dnia możemy więc odpocząć w domowym zaciszu i cieszyć się kontaktem z najbliższymi.

 

Wyciągnij wnioski

Jest różnica między pracą a PEWNĄ pracą. Jest różnica między firmą a STABILNĄ firmą. To od Ciebie zależy, gdzie i jak chcesz pracować. Nam pandemia pokazała, że MPK Wrocław to bezpieczna przystań na wzburzonym dziś morzu rynku pracy. Wierzymy w to, że po pandemicznej burzy wyjrzy słońce, a my będziemy po niej jeszcze silniejsi i mądrzejsi o cenne doświadczenie wyniesione z tego trudnego czasu. Możesz tworzyć tę siłę i mądrość razem z nami! https://mpk.wroc.pl/kariera