Kontrola biletów (FAQ)
- Mam bilet okresowy, ale nie miałem go podczas kontroli, co robić?
Jeśli jest to bilet imienny, w ciągu 7 dni zgłosić się do BOP MPK i wyjaśnić sytuację. Niestety, za zapominalstwo trzeba zapłacić 24 zł, ale karę za jazdę bez biletu MPK anuluje. Pamiętaj, bilet na okaziciela musisz mieć zawsze przy sobie.
- Wsiadłem do tramwaju, a kasownik nie działa, co robić?
- Nie mam biletu, ale dlaczego mam okazać kontrolerowi swój dowód osobisty? Tylko policja może go ode mnie wymagać. A jeśli nie mam go przy sobie?
- Nie miałem biletu, ale chciałem wysiąść z pojazdu i kontroler mi nie pozwolił. Jakim prawem?!
- Nie podpisałem i nie odebrałem wezwania, więc jest nieważne.
- W czasie kontroli nie mogłem odnaleźć biletu czasowego lub jednorazowego.
- Jak długo ważny jest bilet jednorazowy?
- Mam 24 lata - jestem uczniem szkoły policealnej czy mogę korzystać z ulgi na przejazd komunikacją miejską?
Przepisy:
Prawo przewozowe, art.33a ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 8.)
Uchwała nr XLVII/1094/17 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 19 października 2017 r. w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe świadczone środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław oraz sposobu ustalania wysokości opłaty dodatkowej i manipulacyjnej (Dz. Urz. Woj. Dol. z dnia 30 października 2017r., poz. 4411 z późn. zm.)
Uchwała nr XLVII/1415/10 Rady Miejskiej Wrocławia z dn. 18 marca 2010 r. w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłaty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny przypadających Gminie Wrocław lub jednostkom podległym oraz wskazania organu i osób do tego uprawnionych
Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 24 lutego 2006 r. w sprawie ustalania stanu przesyłek oraz postępowania reklamacyjnego
Regulamin przewozu osób i bagażu środkami lokalnego transportu zbiorowego MPK Sp. z o.o. we Wrocławiu.