Ikona standardu tekstu prostego

 

Na placu Teatralnym stanie – niezwykle udekorowany – historyczny tramwaj Gustaw. To finał świątecznej zbiórki żywności prowadzonej przez nas z fundacją Weźpomóż.pl. Z mieszkańcami, którzy dorzucą się do zbiórki – podzielimy się siankiem i opłatkiem.

Na przystanku muzealnym pod Operą Gustaw spędzi kilka godzin. Będzie nie tylko cieszył oko barwnymi, święcącymi dekoracjami. Świąteczny nastrój na placu Teatralnym zapewni, utrzymana w odpowiednim klimacie, muzyka.

Najważniejsze jednak, że załoga tramwaju przyjmować będzie dary, które wspomogą podopiecznych fundacji oraz naszych emerytów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Zachęcamy każdą wrocławiankę i wrocławianina do pojawienia się w ten weekend przy Operze i podzielenia się niedrogimi, podstawowymi artykułami spożywczymi – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Dla wielu osób, które z różnych powodów są dziś w trudnej sytuacji, taki skromny dar będzie oznaczał możliwość zjedzenia w święta jakiegokolwiek ciepłego posiłku.

Kto przyłączy się do zbiórki, będzie mógł liczyć na mały prezent od nas: wigilijny opłatek i tradycyjne sianko, które pochodzi z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach.

To taki wigilijny niezbędnik – dodaje szef miejskiego przewoźnika.

Produkty, które szczególnie przydają się potrzebującym to przede wszystkim żywność o długim okresie przydatności do spożycia: makarony, ryż, cukier, słodycze, konserwy i podobne artykuły. Przynosić je będzie można w sobotę i w niedzielę (19–20.12) od godziny 15 do 18. Żywność zostanie później zdezynfekowana.

Przedświąteczną akcję pomocy potrzebującym organizujemy nie po raz pierwszy. Podobne – odbywały się już w poprzednich latach. Tegoroczna miała potrwać tylko kilka dni i była pierwotnie mikołajkową akcją, odbywającą się przy zajezdniach. Cieszyła się jednak tak dużą popularnością, że została przedłużona aż do niedzieli (20.12) i stała się Świąteczną Zbiórką Żywności – z kolorowym finałem planowanym na ten weekend.

A oto zdjęcia z poprzedniego roku: