Ikona standardu tekstu prostego

 

 

Halo halo, słyszymy się? Mamy nadzieję - w końcu dziś Dzień Słuchaczki i Słuchacza Radiowego!

To także rocznica urodzin Moniki Jaworskiej, prezenterki radiowej, współtwórczyni i redaktor naczelnej Radia RAM, prywatnie wielkiej fanki Elvisa Presleya. To jej głos przez lata rozbrzmiewał we wrocławskich domach.

 

Dziś uhonorowaliśmy dziennikarkę, czyniąc ją patronką jednego z naszych najnowocześniejszych tramwajów.
O g. 11.00 na Zajezdni Borek nastąpiło uroczyste odsłonięcie tramwaju jej imienia, który następnie udał się w swój pierwszy kurs pod siedzibę Radia RAM przy ul. Karkonoskiej.


Podczas przejazdu odbyła się także specjalna audycja radiowa na żywo.

W wydarzeniu towarzyszyli nam m.in. Marcin Urban, skarbnik Wrocławia, p.o. prezesa MPK Wrocław, Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, wrocławscy radni, szefowie Radia RAM i jej współpracownicy, a także najbliższa rodzina Moniki i, oczywiście, słuchacze. Odbył się także występ mistrza Polski slamu poetyckiego, Pawła Rogińskiego.Monika Jaworska stała się tym samym siódmą i najmłodszą patronką wrocławskiego tramwaju. Pojazd o numerze 3321 często będzie można spotkać na trasie 17-stki, nieprzypadkowo - wiedzie ona bowiem tuż obok siedziby rozgłośni.
To także tramwajem tej linii dziennikarka przyjechała do Radia na swój pierwszy dzień pracy.Mamy nadzieję, że jej dobro i ciepło będzie towarzyszyć naszym pasażerom, których zachęcamy do słuchania w trasie nie tylko przebojów Króla Rock&Rolla, ale i ukochanego przez Monikę Radia RAM.