Ikona standardu tekstu prostego

 

Jeden z największych polskich szpitali został partnerem medycznym wrocławskiego MPK przy organizacji szczepień w SZCZEPCIObusie. Na pokładzie autobusu-mobilnego punktu szczepień spotkamy personel Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Szefowie MPK Wrocław i Uniwersyteckiego Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza - Radeckiego we Wrocławiu podpisali porozumienie w sprawie profilaktycznych świadczeń zdrowotnych, czyli szczepień w mobilnym punkcie – SZCZEPCIObusie.

USK zapewni m.in. odpowiednią liczbę jednodawkowych szczepionek oraz fachowy medyczny personel – czyli lekarzy i pielęgniarki. Po stronie MPK jest natomiast dostarczenie odpowiednio przygotowanego pod względem sanitarnym autobusu, zorganizowanie miejsca postoju SZCZEPCIObusa i dotarcie z informacją o jego rozkładzie jazdy do wszystkich zainteresowanych.

USK we Wrocławiu to jeden z największych polskich szpitali, zatrudniający wybitnych specjalistów. Naprawdę trudno o lepszego partnera medycznego dla tak odpowiedzialnego i ważnego zadania  – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Osoby, które postanowią zaszczepić się w SZCZEPCIObusie z pewnością będą w najlepszych możliwych rękach.

Na pokładzie SZCZEPCIObusa jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson mogą zaszczepić się pełnoletnie osoby – bez wcześniejszego umawiania się czy rejestracji. Wystarczy pojawić się w miejscu postoju SZCZEPCIObusa z dokumentem – dowodem osobistym czy paszportem.