Ikona standardu tekstu prostego

 

Ruszyliśmy z dowozem pracowników i studentów Uniwersytetu Medycznego. Autobusy MPK połączyły bezpośrednio kampus przy ulicy Pasteura z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ulicy Borowskiej.

Dowóz odbywa się regularnie od poniedziałku do piątku trzy razy dziennie. Autobusy kursują od Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego oraz w drugą stroną - od szpitala do uniwersytetu. To wspólne działanie magistratu, MPK oraz władz uniwersytetu i szpitala, które zapewni „białemu personelowi” szybszą i bezprzesiadkową komunikację.

Ci, często niezauważeni bohaterowie w bieli, codziennie walczą o zdrowie i życie mieszkańców - mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. - Jeśli my, jako przewoźnik i miasto, możemy w jakiś sposób trochę ulżyć im w tej ciężkiej pracy to będziemy to robić. Mam nadzieję, że bezpośredni i szybki dowóz pracowników szpitala klinicznego pozwoli im odpocząć trochę dłużej w domu, nie myśląc o tym kiedy wyjść na przystanek.

Specjalna linia dowozowa to nie pierwszy przykład naszej pomocy dla "białego personelu". Już podczas pierwszej fali pandemii, która zakończyła się wprowadzeniem rządowych ograniczeń w komunikacji miejskiej, apelowaliśmy do pasażerów, aby ustępowali miejsca w tramwajach i autobusach pracownikom szpitali.