Ikona standardu tekstu prostego

Tramwaj Niepodległości wyjechał dziś, 11 listopada, na wrocławskie ulice. Symbolicznie uczciliśmy nasze narodowe święto.

Niebieskie tramwaje to znany w całej Polsce symbol Wrocławia. Jednak z okazji okrągłej, 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, jeden z naszych pojazdów przybrał narodowe, biało-czerwone barwy. Kolory polskiej flagi nanieślimy na jednego z moderusów beta, tramwajów produkcji poznańskiego Modertransu.

W ten sposób, jako MPK, chcemy się włączyć do radosnego przeżywania święta wszystkich Polaków – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Choć nasza narodowa flaga sama w sobie jest podzielona na dwa barwne prostokąty, to jej kolory łączą nas wszystkich, niezależnie od poglądów, aspiracji, płci, wieku czy zawodu.

Tramwaj Niepodległości wziął udział w uroczystościach 11 listopada przewożąc miejską delegację pod pomnik Wojciecha Korfantego znajdujący się tuż obok przystanku Orla, który na ten jeden dzień stał się symbolicznie przystankiem „Niepodległość”. Biało-czerwony tramwaj udał się później na regularne linie, tak aby mogli z niego korzystać wrocławianie.

Przypomnijmy, że to już drugi tramwaj z motywem historycznym, jakim dysponuje nasza spółka. Rok temu, 4 czerwca, kursowanie rozpoczął Tramwaj Wolności, który upamiętnia pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne i historię Wrocławia po roku 1945.

To nie pierwszy raz, gdy włączamy się w celebrację ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń. W dniach ważnych rocznic narodowych regularnie przyozdabiamy biało-czerwonymi flagami nasze pojazdy. Tak zresztą stało się również dziś, z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem jednak – dodatkowo – po ulicach kursuje niespełna trzydziestometrowy tramwaj, który w całości ma przywodzić na myśl polską flagę każdemu, kto minie go na ulicy.