Ikona standardu tekstu prostego

   Wakacje z MPK Wrocław. Najmłodsi miłośnicy transportu zbiorowego poznają „od kuchni” zajezdnię tramwajową i autobusową. Miejski przewoźnik w ramach akcji „Wakacje z MPK Wrocław” zaprasza dzieci w wieku 4-12 lat na zajezdnię autobusową przy ulicy Obornickiej oraz zajezdnię tramwajową przy ul. Słowiańskiej. Najmłodsi będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca kierowcy i motorniczego, poznać tajniki funkcjonowania zajezdni oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o zabytkowych, jak i najbardziej nowoczesnych pojazdach.

     Zwiedzanie zajezdni autobusowej przy ulicy Obornickiej 131 odbędzie się w terminach: 26.07, 27.07 i 04.08. Jednego dnia przewidziane są dwie tury zwiedzania – w godzinach: 9-11 oraz 11-13. Podczas wycieczki po zajezdni, uczestnicy poznają kulisy pracy kierowcy, odwiedzą dyspozytornie i salę kierowców, wezmą udział w specjalnym przejeździe autobusem przez stację paliw, halę pozjazdową, myjnię (wraz z prezentacją procesu automatycznego mycia autobusu od wewnątrz pojazdu) oraz dowiedzą się, na czym polega obsługa techniczna i przygotowanie autobusu. Ponadto dzieci poznają historię zabytkowych autobusów – Jelcza 043 zwanego "Ogórkiem" oraz Ikarusa. Będą także mogły wejść do środka i zrobić zdjęcie za kierownicą pojazdu.

     Wycieczka po zajezdni tramwajowej „Ołbin” przy ul. Słowiańskiej 16 odbędzie się w terminach: 24.07, 25.07, 01.08 oraz 02.08. Zwiedzanie odbędzie się tak jak w przypadku zajezdni autobusowej, w dwóch turach – w godzinach: 10:00-11:30 oraz 11:30-13:30.

     Uczestnicząc w wydarzeniu, dzieci będą mogły poznać historię zajezdni oraz wiele ciekawych informacji o infrastrukturze obiektu czy tramwajowym taborze. Uczestnicy zwiedzą tramwaj, usiądą w kabinie motorniczego, zrobią sobie zdjęcia, a także dowiedzą się, jak działa zwrotnica i będą mogli przełożyć ją kluczem z pomocą przewodnika. Poza tym zaprezentowany zostanie im sprzęt Pogotowia Dźwigowego oraz historyczne tramwaje. Na koniec dzieci zawitają w dyspozytorni i sali motorniczych, gdzie dowiedzą się, na czym polega praca dyspozytora i jak rozpoczyna się dzień pracy motorniczego, zanim wyruszy w trasę.

     Zapisy na wydarzenie odbywają się drogą mailową na adres: wakacje202eq3@mpk.wroc.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Regulamin wydarzenia: https://mpk.wroc.pl/userfiles/KP/Wakacje2023/REGULAMIN_Wydarzenia_WAKACJE_Z_MPK_12.07.2023_final_1300.pdf.