Ikona standardu tekstu prostego

 

MPKocha sport i wspiera sportowców. Zawodnicy wrocławskich klubów otrzymali od wrocławskiego przewoźnika… fotele. Siedzenia zostały zamontowane na ławce rezerwowych w Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej.

Taki podarunek sportowcy otrzymali z okazji rozpoczynającego się właśnie sezonu w wrocławskich klubów sportowych, które rozgrywają tam mecze.

MPKocha sport. Dlatego bardzo cieszymy się, że zawodnikom wrocławskich drużyn możemy, dosłownie i w przenośni, zapewnić oparcie. Liczymy, że na tak wygodnych fotelach będą mogli się skutecznie regenerować przed stanięciem do walki o zwycięstwo w swoich rozgrywkach – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Siedzenia dostarczyła przewoźnikowi warszawska firma SAATZ – znana mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska z kapitalnych remontów tramwajów Skoda 16T, dzięki którym zyskują one m.in. klimatyzację. Przywiązuje ona wielką wagę do foteli przeznaczonych dla motorniczych, bo to miejsce, w których osoby odpowiedzialne bezpośrednio za bezpieczeństwo pasażerów spędzają wiele godzin dziennie.

Cieszę się, że mamy we Wrocławiu infrastrukturę, którą możemy udostępnić miejscowym drużynom. Zadaniem miasta jest to, by wspierać lokalny sport w osiąganiu kolejnych sukcesów. Wierzę w to, że nasze zespoły w nowym sezonie dadzą nam wszystkim wiele radości i życzę im spełnienia swoich sportowych celów – powiedział Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

Co więcej, jeden z takich foteli zostanie przekazany na charytatywną licytację, która odbędzie się podczas Wrocławskiego Balu Charytatywnego For Life na rzecz Centrum Chorób Piersi – Breast Unit, działającego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii.

Hala Orbita, w której stanęły przekazane przez przewoźnika fotele, to jedno z najważniejszych miejsc na sportowej mapie Wrocławia. Stanowi część kompleksu, na którym odbywają się zawody krajowej i międzynarodowej rangi. Swoje mecze rozgrywają tam kluby – z którymi MPK stale współpracuje.

Wrocławskie drużyny sportowe wspieramy już od dawna. Np. dowozimy ich kibiców na mecze i bezpiecznie rozwozimy ich do domów – podkreśla prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Niedawno przewoźnik podpisał także porozumienie z dziesiątką klubów sportowych, którego celem jest m.in. wspólna promocja zdrowego trybu życia.